Tenis

KAKO IGRA OVAJ ČOVEK, OVO JE POTPUNO LUDILO! Prvo je pao Siner, a onda i Medvedev... Bublik osvojio turnir, nalazi se u formi života!

Foto: IPA / SplashNews.com / Splash / Profimedia
Kazahstanac je do trofeja stigao posle sat i 23 minuta igre.

Aleksander Bublik osvojio je titulu  u nemačkom Haleu, savladavši u finalu Danila Medvedeva rezultatom 6:3, 7:6 (7:4).

Bublik, trenutno 45. teniser sveta, pokazao je sjajnu formu i veliko samopouzdanje. U finalnom susretu nije dozvolio nijednu brejk priliku jednom od najboljih igrača sveta, a posebno impresivan bio je u taj-brejku drugog seta, gde je nadoknadio zaostatak od 1:4 i vezao šest poena za osvajanje meča.

Ovo je njegova peta titula u karijeri, ali prva u 2025. godini, kojom je zaokružio fantastičnu nedelju na travi u Haleu. Pre samo nekoliko nedelja stigao je do četvrtfinala Rolan Garosa, gde ga je zaustavio prvi reket sveta Janik Siner. Međutim, upravo je Italijanu uzvratio u Nemačkoj, potvrdivši da se nalazi u fenomenalnoj formi.

Bublik je ovom pobedom podigao lestvicu pred nastavak sezone na travi i najavio najveće moguće ambicije za predstojeći Vimbldon.

This browser does not support the video element.

00:12
Novak o Medvedevu Izvor: Tennis Conference